Životopis

Kde jinde by měl začít zpěváček narozený v Praze v šedesátých letech minulého století než v Kühnově dětském sboru. Jinak to nebylo ani se mnou. Kdo z těch, kdo nyní navštěvuje moje koncerty nebo pěveckou výuku, by věřil tomu, že jsem byla tiché nenápadné dítě? To už se ale o mně nedalo tvrdit v době dospívání, kdy nad gymnastikou, krasobruslením i malováním nakonec definitivně zvítězila muzika. Přestože prvním pokus o studium zpěvu na státní konzervatoři v Praze nevyšel, dařilo se mi tehdy v amatérských soutěžích. Později jsem úspěšně složila zkoušky na Ježkovu konzervatoř a v roce 1987 na státní konzervatoř v Praze oddělení populárního zpěvu, kde jsem studium u prof. Noppové v roce 1991 ukončila maturitou. Už na Ježkově konzervatoři mě uchvátila pedagogická profese. Nejdříve jsem doučovala kolegy v hudební teorii. Později se přidal i zpěv. Učila jsem na Základní škole i Lidové škole umění ale protože mě vyhovuje vyučování dospělých, které jsem si mohla vyzkoušet nejprve na Rockové škole, vypracovala jsem nakonec vlastní metodiku, vydala učebnici zpěvu a začala vyučovat po celých Čechách. Od roku 1998 do roku 2002 se hromadných seminářů pod mým vedením nebo pod vedením mých asistentů účastnilo kolem 400 studentů.

Koncem roku 2001 měl premiéru koncertní program "Jen v Tebe důvěru mám" sestavený především z písní z mého stejnojmenného debutového alba. Už od jeho natočení přemýšlím o několika nových projektech. S žádným z nich se ale zatím do studia nechystám a tak si pro zajímavost můžete poslechnout alespoň coververze nebo remixy některých starších písniček. V současnosti na koncertech uvádím i některé osvědčené gospelsongy. Až na výjimky je mou kapelou halfplayback a jevištním partnerem stejně jako na zmíněné desce Petr Maček.

Po roční odmlce, kdy jsem se na plno zabývala povinnostmi hudební redaktorky v TWR-Cz se opět vracím k vyučování. Mým cílem je dát příležitos růst a zdokonalovat se nejen výrazně talentovaným osobnostem ale každému, kdo zpívá pro radost svojí i svých posluchačů.

Proto chystám se žáky i různé koncertní programy. Ti šikovnější pomáhají na našich akcích s vyučováním a organizací.

Webmaster - Michal Kutil (2004-2018)